Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
The Incredible Shrinking Man

The Incredible Shrinking Man

1957
×
★★★½
Edit this entry  
21
His House

His House

2020
×
★★★
Edit this entry  
20
So Sweet, So Dead

So Sweet, So Dead

1972
×
★★★
Edit this entry  
19
Titane

Titane

2021
×
★★★★
Edit this entry  
18
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★
Edit this entry  
17
Slumber Party Massacre

Slumber Party Massacre

2021
×
★★½
Edit this entry  
16
Tales from the Hood

Tales from the Hood

1995
×
★★★
Edit this entry  
15
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★
Edit this entry  
15
Halloween

Halloween

2018
×
★★★½
Edit this entry  
14
Red Dragon

Red Dragon

2002
×
★★★
Edit this entry  
13
Hannibal

Hannibal

2001
×
★★★
Edit this entry  
13
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Frailty

Frailty

2001
×
★★★
Edit this entry  
11
Phase IV

Phase IV

1974
×
★★★½
Edit this entry  
10
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★½
Edit this entry  
10
Jeepers Creepers

Jeepers Creepers

2001
×
★★★
Edit this entry  
09
Serial Mom

Serial Mom

1994
×
★★★
Edit this entry  
08
Blood Quantum

Blood Quantum

2019
×
★★★
Edit this entry  
07
Deep Rising

Deep Rising

1998
×
★★★
Edit this entry  
06
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

2007
×
★★★
Edit this entry  
05
The Fearless Vampire Killers

The Fearless Vampire Killers

1967
×
★★
Edit this entry  
04
The Ghost of Yotsuya

The Ghost of Yotsuya

1959
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Devil Rides Out

The Devil Rides Out

1968
×
★★★
Edit this entry  
02
Werewolves Within

Werewolves Within

2021
×
★★½
Edit this entry  
01
The Mummy

The Mummy

1959
×
★★½
Edit this entry  
27
Band of Brothers

Band of Brothers

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Pig

Pig

2021
×
★★★½
Edit this entry  
26
One Hour Photo

One Hour Photo

2002
×
★★★
Edit this entry  
26
Sleepaway Camp III: Teenage Wasteland

Sleepaway Camp III: Teenage Wasteland

1989
×
★★½
Edit this entry  
26
Sleepaway Camp II: Unhappy Campers

Sleepaway Camp II: Unhappy Campers

1988
×
★★★
Edit this entry  
25
Sleepaway Camp

Sleepaway Camp

1983
×
★★★½
Edit this entry  
24
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★
Edit this entry  
21
Old

Old

2021
×
★★
Edit this entry  
20
Kate

Kate

2021
×
★★½
Edit this entry  
16
Candyman

Candyman

2021
×
★★★
Edit this entry  
07
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★½
Edit this entry  
31
Jimmy Carr: Laughing and Joking

Jimmy Carr: Laughing and Joking

2013
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★½
Edit this entry  
15
Phil Wang: Philly Philly Wang Wang

Phil Wang: Philly Philly Wang Wang

2021
×
★★½
Edit this entry  
06
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★
Edit this entry  
01
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★½
Edit this entry  
18
Loki

Loki

2021
×
★★★½
Edit this entry  
18
Greg Davies: You Magnificent Beast

Greg Davies: You Magnificent Beast

2018
×
★★½
Edit this entry  
17
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★
Edit this entry  
16
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★½
Edit this entry  
10
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★
Edit this entry  
10
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★
Edit this entry  
09
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★
Edit this entry  
08
The Tomorrow War

The Tomorrow War

2021
×
★★
Edit this entry  
28
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★½
Edit this entry