Sort by

Craig has logged 242 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Friday the 13th Part III

Friday the 13th Part III

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Monster Squad

The Monster Squad

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Friday the 13th Part 2

Friday the 13th Part 2

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Family Stone

The Family Stone

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
How the Grinch Stole Christmas!

How the Grinch Stole Christmas!

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Miss Congeniality

Miss Congeniality

2000
×
★★½
Edit this entry  
17
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Everyone Says I Love You

Everyone Says I Love You

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Godfather: Part III

The Godfather: Part III

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Sleepaway Camp III: Teenage Wasteland

Sleepaway Camp III: Teenage Wasteland

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Lone Wolf McQuade

Lone Wolf McQuade

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Uncle Frank

Uncle Frank

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Major Dundee

Major Dundee

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Clockers

Clockers

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
10 to Midnight

10 to Midnight

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Victor Crowley

Victor Crowley

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
LEGO Star Wars Holiday Special

LEGO Star Wars Holiday Special

2020
×
★★★
Edit this entry  
21
American Reunion

American Reunion

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Witches

The Witches

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
American Wedding

American Wedding

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
American Pie 2

American Pie 2

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
American Pie

American Pie

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
A Place in the Sun

A Place in the Sun

1951
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Rock

The Rock

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Marnie

Marnie

1964
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
From Dusk Till Dawn

From Dusk Till Dawn

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Return to Oz

Return to Oz

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Hard Eight

Hard Eight

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Sleepy Hollow

Sleepy Hollow

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Short Cuts

Short Cuts

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Superman

Superman

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Last Wave

The Last Wave

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry