Sort by

Dizzle_Sizzle has logged 33 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Contraband

Contraband

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
A Good Woman Is Hard to Find

A Good Woman Is Hard to Find

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
New Rose Hotel

New Rose Hotel

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Naked Kiss

The Naked Kiss

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Monster Hunter

Monster Hunter

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Detour

Detour

1945
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Sweet Hereafter

The Sweet Hereafter

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Exotica

Exotica

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Night of the Demons

Night of the Demons

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Passion

Passion

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Femme Fatale

Femme Fatale

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Passionate Friends

The Passionate Friends

1949
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Map of Tiny Perfect Things

The Map of Tiny Perfect Things

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Showgirls

Showgirls

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
In a Year with 13 Moons

In a Year with 13 Moons

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Serpent and the Rainbow

The Serpent and the Rainbow

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
They Live by Night

They Live by Night

1948
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Now, Voyager

Now, Voyager

1942
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Empty Man

The Empty Man

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Wobble Palace

Wobble Palace

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Vivre Sa Vie

Vivre Sa Vie

1962
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The New Daughter

The New Daughter

2009
×
Read the review Edit this entry  
06
Harold and Maude

Harold and Maude

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Dead & Buried

Dead & Buried

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Homicide

Homicide

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Lifeforce

Lifeforce

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
House of Games

House of Games

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Snake Eyes

Snake Eyes

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Paths of Glory

Paths of Glory

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Swerve

The Swerve

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Henry Gamble's Birthday Party

Henry Gamble's Birthday Party

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry