Sort by

Dizzle_Sizzle has logged 37 entries for films during July 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Empty Man

The Empty Man

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Stillwater

Stillwater

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Blackhat

Blackhat

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Southbound

Southbound

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Miami Vice

Miami Vice

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Kandisha

Kandisha

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Jolt

Jolt

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Snake Eyes: G.I. Joe Origins

Snake Eyes: G.I. Joe Origins

2021
×
Read the review Edit this entry  
23
Old

Old

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Noroi: The Curse

Noroi: The Curse

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Minnie and Moskowitz

Minnie and Moskowitz

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Long Good Friday

The Long Good Friday

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Vigilante

Vigilante

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Pig

Pig

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Affliction

Affliction

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Gunpowder Milkshake

Gunpowder Milkshake

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Romeo Is Bleeding

Romeo Is Bleeding

1993
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Blue Steel

Blue Steel

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
After Dark, My Sweet

After Dark, My Sweet

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Kill Me Again

Kill Me Again

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Black Rain

Black Rain

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
8 Million Ways to Die

8 Million Ways to Die

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Manhunter

Manhunter

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Mona Lisa

Mona Lisa

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Trouble in Mind

Trouble in Mind

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Hit

The Hit

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Cutter's Way

Cutter's Way

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Body Heat

Body Heat

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Eyes of Laura Mars

Eyes of Laura Mars

1978
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The American Friend

The American Friend

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Night Moves

Night Moves

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Tomorrow War

The Tomorrow War

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
The Forever Purge

The Forever Purge

2021
×
Read the review Edit this entry  
01
No Sudden Move

No Sudden Move

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Zola

Zola

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry