dizzy4111 has logged 24 entries for films during October 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Fly

The Fly

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
I Am the Pretty Thing That Lives in the House

I Am the Pretty Thing That Lives in the House

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Possession

Possession

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Slugs

Slugs

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Certain Women

Certain Women

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Timecrimes

Timecrimes

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Valley of the Dolls

Valley of the Dolls

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Cujo

Cujo

1983
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Sausage Party

Sausage Party

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Silent House

Silent House

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Hellbound: Hellraiser II

Hellbound: Hellraiser II

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Frankenhooker

Frankenhooker

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
There's Something Wrong with Aunt Diane

There's Something Wrong with Aunt Diane

2011
×
★★★★
Edit this entry  
15
Tickled

Tickled

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Don't Torture a Duckling

Don't Torture a Duckling

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Robinson Crusoe

Robinson Crusoe

1954
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Hills Have Eyes

The Hills Have Eyes

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Phantom of the Paradise

Phantom of the Paradise

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Greasy Strangler

The Greasy Strangler

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Wailing

The Wailing

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Childhood of a Leader

The Childhood of a Leader

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Texas Chainsaw Massacre 2

The Texas Chainsaw Massacre 2

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Baghdad ER

Baghdad ER

2006
×
★★★★½
Edit this entry