Sort by

dizzy4111 has logged 321 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Battle of the Sexes

Battle of the Sexes

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Rat Film

Rat Film

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Jim & Andy: The Great Beyond

Jim & Andy: The Great Beyond

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Automatic at Sea

Automatic at Sea

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Bride of Chucky

Bride of Chucky

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Frosty Returns

Frosty Returns

1992
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Frosty the Snowman

Frosty the Snowman

1969
×
★★★★
Edit this entry  
21
Brigsby Bear

Brigsby Bear

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Broadcast News

Broadcast News

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Sweet Virginia

Sweet Virginia

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Mudbound

Mudbound

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Modern Times

Modern Times

1936
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
In Vanda's Room

In Vanda's Room

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
His Girl Friday

His Girl Friday

1940
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Patti Cake$

Patti Cake$

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Silent Night, Deadly Night

Silent Night, Deadly Night

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Princess Cyd

Princess Cyd

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Party

The Party

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
One of Us

One of Us

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Man on the Moon

Man on the Moon

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Breaking Point

The Breaking Point

1950
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Girls Trip

Girls Trip

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Gook

Gook

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Being There

Being There

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Crown Heights

Crown Heights

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
10 Cloverfield Lane

10 Cloverfield Lane

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Gimme Shelter

Gimme Shelter

1970
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Funeral Parade of Roses

Funeral Parade of Roses

1969
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Landline

Landline

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Nathan for You: Finding Frances

Nathan for You: Finding Frances

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Black Mirror: San Junipero

Black Mirror: San Junipero

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Demonlover

Demonlover

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Beach Rats

Beach Rats

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Gold Rush

The Gold Rush

1925
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
After the Storm

After the Storm

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Ossos

Ossos

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Mayhem

Mayhem

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
All That Jazz

All That Jazz

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Crimes and Misdemeanors

Crimes and Misdemeanors

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Personal Shopper

Personal Shopper

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry