Sort by
  • The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

    ★★★½

  • Five Nights at Freddy's

    ★½

  • Dream Scenario

    ★★★½

  • Priscilla

    ★★★★

  • Evil Does Not Exist

    ★★★★

  • Maestro

    ★★★★½

  • Fingernails

    ★★★

  • The Holdovers

    ★★★★½

  • You Are So Not Invited to My Bat Mitzvah

    ★★★

  • Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

    ★★★★½

  • The Beanie Bubble

    ★½

  • Justified: City Primeval

  • Oppenheimer

    ★★★★½

  • Barbie

    ★★★★½

  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

    ★★★★

  • Ruby Gillman, Teenage Kraken

    ★★½

  • Black Mirror: Joan Is Awful

    ★★

  • No Hard Feelings

    ★★★½

  • The Flash

    ★½

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Asteroid City

    ★★★★★

  • Killers of the Flower Moon

    ★★★★★

  • Fool's Paradise

    ★★

  • Mrs. Davis

  • The Super Mario Bros. Movie

  • Are You There God? It's Me, Margaret.

    ★★★★★

  • Jules

    ★★

  • Bottoms

    ★★★★★

  • Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★★★

  • BlackBerry

    ★★★★

  • Creed III

    ★★★★

  • Magic Mike's Last Dance

    ★★★★

  • Theater Camp

    ★★★½

  • Paul T. Goldman

    ★★★★

  • This Place Rules

    ★★★

  • The Elephant Whisperers

    ★★★★

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★

  • The First Slam Dunk

    ★★★★½

  • The Boy, the Mole, the Fox and the Horse

  • The Guardians of the Galaxy Holiday Special

    ★★★

  • Disenchanted

    ★★

  • Suzume

    ★★★★½

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★

  • Shadows: The Making Of Nope

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★

  • Tell It Like a Woman

  • Werewolf by Night

    ★★★

  • Wendell & Wild

    ★★★★

  • Catherine Called Birdy

    ★★★★½

  • The Fabelmans

    ★★★★★

  • Glass Onion

    ★★★★★

  • See How They Run

    ★★★½

  • Blonde

    ★½

  • Pinocchio

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★★

  • Don't Worry Darling

    ★★

  • The Whale

  • All the Beauty and the Bloodshed

    ★★★★★

  • BARDO, False Chronicle of a Handful of Truths

    ★★

  • TÁR

    ★★★★★

  • White Noise

    ★★★★

  • Clerks III

    ★★½

  • She-Hulk: Attorney at Law

    ★★★

  • Bullet Train

    ★★½

  • Nope

    ★★★★★

  • Mrs. Harris Goes to Paris

    ★★★★½

  • Thor: Love and Thunder

  • Spiderhead

    ★★★

  • Ms. Marvel

    ★★★

  • Showing Up

    ★★★★½