DJ_Keyser has logged 602 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Laura

Laura

1944
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Fatman

Fatman

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Time After Time

Time After Time

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Brightburn

Brightburn

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
All the Money in the World

All the Money in the World

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Vice

Vice

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
John Carter

John Carter

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Veronica

Veronica

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Psycho Goreman

Psycho Goreman

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Tooth 4 Tooth

Tooth 4 Tooth

2020
×
★½
Edit this entry  
01
Out of the Blue

Out of the Blue

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Event Horizon

Event Horizon

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Body

The Body

×
★★½
Edit this entry  
31
Necromancer

Necromancer

1988
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Carrie's Doing Great

Carrie's Doing Great

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
2040

2040

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Shooting

The Shooting

1966
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
End of Summer

End of Summer

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Black Book

Black Book

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Happy Birthday to Me

Happy Birthday to Me

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
High Ground

High Ground

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
About Endlessness

About Endlessness

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Memory House

Memory House

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Party Girl

Party Girl

1995
×
Read the review Edit this entry  
21
Apples

Apples

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Halloween

Halloween

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
No No Sleep

No No Sleep

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Another Round

Another Round

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Joshua

Joshua

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Walker

Walker

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Incendies

Incendies

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Trouble with Being Born

The Trouble with Being Born

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Phase IV

Phase IV

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Quest

Quest

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Solar Film

The Solar Film

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Notes on the Popular Arts

Notes on the Popular Arts

1978
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Bass on Titles

Bass on Titles

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Why Man Creates

Why Man Creates

1968
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Searching Eye

The Searching Eye

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Ham: Caught in a Ham

Spider-Ham: Caught in a Ham

2019
×
★★★
Edit this entry  
16
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Hacksaw Ridge

Hacksaw Ridge

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Amnesia

Amnesia

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Keoma

Keoma

1976
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
My Friend Dahmer

My Friend Dahmer

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Strasbourg 1518

Strasbourg 1518

2020
×
★★½
Edit this entry  
11
Waves

Waves

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Magical Girl

Magical Girl

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Trip to Greece

The Trip to Greece

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry