Divyen has logged 17 entries for films during February 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Shadow

Shadow

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Submarine

Submarine

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Beats

Beats

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Tales from Earthsea

Tales from Earthsea

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Ocean Waves

Ocean Waves

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Only Yesterday

Only Yesterday

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Porco Rosso

Porco Rosso

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
11
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry