• Being the Ricardos

  • tick, tick...BOOM!

  • Muppets Haunted Mansion

  • No Time to Die

  • Dune

  • The Green Knight

  • Luca

  • Bo Burnham: Inside

  • Plan B

  • The Mitchells vs. The Machines

  • Raya and the Last Dragon

  • Moxie

  • Golden Arm

  • The Trial of the Chicago 7

  • The Old Guard

    ★★½

  • Artemis Fowl

  • The Lovebirds

    ★★★½

  • Emma.

  • Disclosure

    ★★★★½

  • Zola

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

  • Cats

    ½

  • 1917

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★★★

  • Dark Phoenix

    ★½

  • Always Be My Maybe

  • When They See Us

    ★★★★★

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★

  • Dumplin'

  • The House with a Clock in Its Walls

    ★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

  • Blockers

  • Tomb Raider

    ★★★½

  • A Wrinkle in Time

    ★★★½

  • Paddington 2

  • Girls Trip

    ★★★½

  • 13th

  • Bridget Jones's Baby

  • Cameraperson

  • Paddington

  • The Tale of the Princess Kaguya

    ★★★★★

  • We're the Millers

  • The Wind Rises

  • Ted

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

    ★★★★½

  • Jane Eyre

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

    ★★★½

  • Easy A

  • The Secret World of Arrietty

    ★★★½

  • Jennifer's Body

  • Harry Potter and the Half-Blood Prince

    ★★★★

  • Twilight

  • Pineapple Express

  • Ponyo

    ★★★½

  • Superbad

  • Stardust

  • Harry Potter and the Order of the Phoenix

    ★★★½

  • Paprika

  • Harry Potter and the Goblet of Fire

    ★★★★

  • Pride & Prejudice

  • Sky High

    ★★★★

  • Howl's Moving Castle

    ★★★★½

  • Bridget Jones: The Edge of Reason

  • The Princess Diaries 2: Royal Engagement

    ★★★½

  • Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

    ★★★

  • Mean Girls

  • The Italian Job

  • What a Girl Wants

  • Gangs of New York

  • Harry Potter and the Chamber of Secrets

    ★★★★

  • Scooby-Doo