Sort by
  • Pig

    ★★★★

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • Luca

    ★★★½

  • Loki

    ★★★

  • Cruella

    ★★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★½

  • Army of the Dead

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★

  • Intuition

    ★★★½

  • The Postcard Killings

    ★★★★

  • The Hunt

    ★★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • Adverse

    ★★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★

  • The Stranger

    ★★★★

  • The Father

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★½

  • 1917

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ready or Not

    ★★★★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Ma

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Us

    ★★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★

  • The Lodge

    ★★★½

  • Glass

    ★★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★½

  • A Simple Favor

    ★★★

  • 14 Cameras

    ★★★½

  • Terminal

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★★½

  • Hereditary

    ★★★★

  • Den of Thieves

    ★★★★

  • Searching

    ★★★½

  • Marrowbone

    ★★★★½

  • Happy Death Day

    ★★★

  • Mom and Dad

    ★★★★★

  • mother!

    ★★★

  • It

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • Awakening the Zodiac

    ★★★★

  • My Friend Dahmer

    ★★★

  • Voice from the Stone

    ★★★★

  • Baby Driver

    ★★★

  • 68 Kill

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★★

  • Super Dark Times

    ★★★½

  • Get Out

    ★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★

  • A Cure for Wellness

    ★★★★

  • Split

    ★★★★

  • The Invisible Guest

    ★★★★★

  • Arrival

    ★★★½

  • La La Land

    ★★★★½