Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
13
Black Mirror: The Waldo Moment

Black Mirror: The Waldo Moment

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Black Mirror: Shut Up and Dance

Black Mirror: Shut Up and Dance

2016
×
★★★★
Edit this entry  
29
Black Mirror: Nosedive

Black Mirror: Nosedive

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Louis Theroux: Surviving America’s Most Hated Family

Louis Theroux: Surviving America’s Most Hated Family

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Crimson Peak

Crimson Peak

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Chaos Walking

Chaos Walking

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Chaos Walking

Chaos Walking

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Chaos Walking

Chaos Walking

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Black Mirror: Metalhead

Black Mirror: Metalhead

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Black Mirror: Black Museum

Black Mirror: Black Museum

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Footloose

Footloose

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Grease

Grease

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Austin Powers: International Man of Mystery

Austin Powers: International Man of Mystery

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Blockers

Blockers

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Freaky

Freaky

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Hostel: Part III

Hostel: Part III

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Odds

The Odds

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Ghost & Mr. Chicken

The Ghost & Mr. Chicken

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Casper

Casper

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
South Park: The Pandemic Special

South Park: The Pandemic Special

2020
×
Edit this entry  
14
50 First Dates

50 First Dates

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Broken Hearts Gallery

The Broken Hearts Gallery

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Unhinged

Unhinged

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Life of an American Fireman

Life of an American Fireman

1903
×
Read the review Edit this entry  
01
Carrie

Carrie

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
A Trip to the Moon

A Trip to the Moon

1902
×
Read the review Edit this entry  
28
Half-Life: Uplink

Half-Life: Uplink

1999
×
Read the review Edit this entry  
22
RoboCop

RoboCop

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Terminator

The Terminator

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Despicable Me

Despicable Me

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Kung Fu Panda

Kung Fu Panda

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Slumber Party Massacre II

Slumber Party Massacre II

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Host

Host

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Saw

Saw

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry