dmdport has logged 176 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
A Hidden Life

A Hidden Life

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Spies in Disguise

Spies in Disguise

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Star Wars: The Clone Wars

Star Wars: The Clone Wars

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Queen & Slim

Queen & Slim

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Good Liar

The Good Liar

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Clerks II

Clerks II

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Jay and Silent Bob Reboot

Jay and Silent Bob Reboot

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Black Mirror: USS Callister

Black Mirror: USS Callister

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Jay and Silent Bob Strike Back

Jay and Silent Bob Strike Back

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Looking for Alaska

Looking for Alaska

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Us

Us

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Audition

Audition

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Brood

The Brood

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Chasing Amy

Chasing Amy

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Mallrats

Mallrats

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Addams Family

The Addams Family

2019
×
★★★
Edit this entry  
16
Clerks

Clerks

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Alien

Alien

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Joker

Joker

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Abominable

Abominable

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Texas Chainsaw Massacre: The Next Generation

Texas Chainsaw Massacre: The Next Generation

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
High School Musical 3: Senior Year

High School Musical 3: Senior Year

2008
×
★★★½
Edit this entry  
20
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
3 from Hell

3 from Hell

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Devil's Rejects

The Devil's Rejects

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry