• Have You Ever Seen Fireflies?

  • Save Ralph

  • Behind Her Eyes

    ★★★

  • Stuck Apart

  • Ethos

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

  • The Way We Are

  • Holiday in the Wild

  • Karakomik Filmler

  • Unbelievable

  • The Platform

  • Marriage Story

    ★★★

  • Tales of the City

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★★½

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • One Love

  • The Haunting of Hill House

    ★★★½

  • Vox Lux

  • Suspiria

    ★★★★

  • Hannah Gadsby: Nanette

  • The Wild Pear Tree

    ★★★★½

  • Girl

    ★★★★

  • Burning

    ★★★★½

  • Climax

    ★★★

  • Shoplifters

    ★★★★

  • Cold War

    ★★★★½

  • Everybody Knows

    ★★★

  • Persona

    ★★★★★

  • Hadi Be Oğlum

  • Stranger in My Pocket

  • Butterflies

    ★★★

  • Hereditary

  • Arif V 216

  • In the Family

  • Put to the Things

    ★★★★

  • Blind in Love

    ★★★

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

  • Okja

    ★★★★½

  • Something Useful

    ★★★★½

  • Inflame

    ★★★

  • Innocent

  • For Both of Us

  • Me Before You

  • Paterson

    ★★★★½

  • Deadpool

  • My Brother

  • Crashing

  • Delibal

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

  • What's Left of You

  • Fifty Shades of Grey

  • Mortdecai

  • Black Mirror: White Christmas

  • Into the Woods

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

  • Deniz Seviyesi

  • Whisper If I Forget

  • Annabelle

  • The Theory of Everything

  • While We're Young

    ★★★½

  • I Origins

  • Cowspiracy: The Sustainability Secret

  • The Fault in Our Stars

  • Transcendence

  • A Small September Affair

  • What We Do in the Shadows

    ★★★

  • The Hunger Games: Catching Fire