dmelisa has logged 26 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Hereditary

Hereditary

2018
×
Edit this entry  
06
The Silence

The Silence

1963
×
Edit this entry  
05
Stalker

Stalker

1979
×
Edit this entry  
22
Melancholia

Melancholia

2011
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Magic Flute

The Magic Flute

1975
×
★★★½
Edit this entry  
02
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Cries and Whispers

Cries and Whispers

1972
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Chinese Roulette

Chinese Roulette

1976
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Enigma of Kaspar Hauser

The Enigma of Kaspar Hauser

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Ali: Fear Eats the Soul

Ali: Fear Eats the Soul

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Save Ralph

Save Ralph

2021
×
Edit this entry  
13
Martha

Martha

1974
×
★★★★
Edit this entry  
07
Four Nights of a Dreamer

Four Nights of a Dreamer

1971
×
★★★★
Edit this entry  
07
Innocent

Innocent

2017
×
Edit this entry  
31
Something Useful

Something Useful

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Inflame

Inflame

2017
×
★★★
Edit this entry  
27
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★½
Edit this entry  
24
Pickpocket

Pickpocket

1959
×
★★★½
Edit this entry  
24
Un Chien Andalou

Un Chien Andalou

1929
×
★★★★
Edit this entry  
24
Au Hasard Balthazar

Au Hasard Balthazar

1966
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★
Edit this entry  
21
Hour of the Wolf

Hour of the Wolf

1968
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Wild Pear Tree

The Wild Pear Tree

2018
×
★★★★
Edit this entry  
16
Persona

Persona

1966
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★½
Edit this entry  
27
Persona

Persona

2018
×
★★★★★
Edit this entry