Sort by

dnealx6 has logged 26 entries for films during January 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Let the Sunshine In

Let the Sunshine In

2017
×
★★★★
Edit this entry  
25
Miami Vice

Miami Vice

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Taking of Pelham 1 2 3

The Taking of Pelham 1 2 3

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Taking of Pelham One Two Three

The Taking of Pelham One Two Three

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Unfriended: Dark Web

Unfriended: Dark Web

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Society

Society

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Mikey and Nicky

Mikey and Nicky

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Rider

The Rider

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Passage à l'acte

Passage à l'acte

1993
×
Edit this entry  
17
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Commuter

The Commuter

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Searching

Searching

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Miracle Mile

Miracle Mile

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Unsane

Unsane

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Happy as Lazzaro

Happy as Lazzaro

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Den of Thieves

Den of Thieves

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Number 12 Looks Just Like You

Number 12 Looks Just Like You

2018
×
Edit this entry  
07
Destroyer

Destroyer

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Winter Light

Winter Light

1963
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Seen but not heard

Seen but not heard

×
Edit this entry  
03
Shin Godzilla

Shin Godzilla

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Western

Western

2017
×
★★★★
Edit this entry  
01
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Wind River

Wind River

2017
×
★★
Read the review Edit this entry