Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
The Fate of the Furious

The Fate of the Furious

2017
×
★★★½
Edit this entry  
15
Project Power

Project Power

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
★★★★
Edit this entry  
22
Machete Kills

Machete Kills

2013
×
★★★
Edit this entry  
22
Desperado

Desperado

1995
×
★★★★
Edit this entry  
22
Sin City: A Dame to Kill For

Sin City: A Dame to Kill For

2014
×
★★½
Edit this entry  
22
Swallow

Swallow

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Blades of Glory

Blades of Glory

2007
×
★★½
Edit this entry  
21
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

2007
×
★★★½
Edit this entry  
21
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Salton Sea

The Salton Sea

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
A Scanner Darkly

A Scanner Darkly

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Rocky Balboa

Rocky Balboa

2006
×
★★★½
Edit this entry  
21
Miami Vice

Miami Vice

2006
×
★★★★
Edit this entry  
21
Mission: Impossible III

Mission: Impossible III

2006
×
★★★½
Edit this entry  
21
X-Men: The Last Stand

X-Men: The Last Stand

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
300

300

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Body Shots

Body Shots

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Corky Romano

Corky Romano

2001
×
Read the review Edit this entry  
21
Crazy/Beautiful

Crazy/Beautiful

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Heist

Heist

2001
×
★★★½
Edit this entry  
21
In the Bedroom

In the Bedroom

2001
×
★★★★
Edit this entry  
21
Rat Race

Rat Race

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ali

Ali

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Blow

Blow

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
A Beautiful Mind

A Beautiful Mind

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★
Edit this entry  
21
Bad Santa

Bad Santa

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Elf

Elf

2003
×
★★★½
Edit this entry  
21
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★
Edit this entry  
21
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Longest Yard

The Longest Yard

2005
×
★★½
Edit this entry  
21
War of the Worlds

War of the Worlds

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Along Came Polly

Along Came Polly

2004
×
★★★
Edit this entry  
21
White Chicks

White Chicks

2004
×
★★½
Edit this entry  
21
Troy

Troy

2004
×
★★★½
Edit this entry  
21
Collateral

Collateral

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Enough

Enough

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Scorpion King

The Scorpion King

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Die Another Day

Die Another Day

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Precious

Precious

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Stand and Deliver

Stand and Deliver

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Teen Wolf

Teen Wolf

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Wall Street

Wall Street

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
¡Three Amigos!

¡Three Amigos!

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Alien³

Alien³

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Alien Resurrection

Alien Resurrection

1997
×
★★
Read the review Edit this entry