• I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • As You Sleep the World Empties

  • Shirley

    ★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • 1917

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Babyteeth

    ★★★

  • Joker

    ★★★★

  • The Assistant

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Anima

  • Midsommar

    ★★★★½

  • The Distance Between Us and the Sky

  • Matthias & Maxime

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Bacurau

  • Booksmart

    ★★★★

  • The Souvenir

    ★★★

  • The Farewell

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★½

  • Green Book

    ★★

  • mid90s

    ★★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★½

  • Greta

    ★★★

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★½

  • Suspiria

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★

  • Roma

    ★★★

  • Cam

  • Sharp Objects

    ★★★★½

  • Long Day's Journey Into Night

  • Climax

    ★★★

  • Dear Ex

    ★★★★

  • Bao

    ★★★★

  • Love, Simon

    ★★★★★

  • Tully

    ★★★½

  • The Miseducation of Cameron Post

    ★★★

  • Shirkers

    ★★★½

  • Hereditary

    ★★★

  • Wildlife

    ★★★½

  • Eighth Grade

    ★★★½

  • Phantom Thread

    ★★★★

  • Disobedience

  • The Death of Stalin

    ★★★★

  • mother!

  • It

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★

  • Lady Bird

    ★★★★½

  • Dunkirk

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

  • The Beguiled

  • The Florida Project

    ★★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★½

  • Gifted

    ★★½

  • On the Beach at Night Alone

    ★★★½

  • The Disaster Artist

  • Baby Driver

    ★★★

  • Super Dark Times

  • Get Out

  • A Ghost Story

    ★★★

  • Columbus

    ★★★

  • Thoroughbreds

    ★★★

  • 20th Century Women

  • Split

    ★★★★

  • Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

  • The Edge of Seventeen

    ★★½

  • Blue Jay

    ★★★★

  • Moonlight

  • Nocturnal Animals

    ★★★½

  • Frantz