• Don't Look Up

    ★★★

  • The Girl Who Killed Her Parents

    ★★★

  • The Boy Who Killed My Parents

    ★★★

  • Belfast

    ★★★★

  • Operation Hyacinth

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • Lamb

    ★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • Cruella

    ★★★½

  • North Hollywood

    ★★★

  • Save Ralph

  • Seaspiracy

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Firebird

    ★★★

  • The Man with the Answers

    ★★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • WandaVision

    ★★★

  • We Can Be Heroes

    ★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • Happiest Season

    ★★★★

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • Spontaneous

    ★★★★½

  • The Boys in the Band

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • We Are Who We Are

    ★★★★

  • The Stranger by the Shore

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★½

  • Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

    ★★★

  • The New Mutants

    ★½

  • Tenet

    ★★

  • Summer of 85

    ★★★½

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★½

  • Dating Amber

    ★★★

  • Justice League Dark: Apokolips War

    ★★

  • Hollywood

    ★★★★

  • Normal People

    ★★★★★

  • Sublet

    ★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • Onward

    ★★★

  • The Thing About Harry

    ★★

  • The Father

    ★★★½

  • Minari

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★

  • Spree

    ★★½

  • My Hero Academia: Heroes Rising

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Frozen II

    ★★★

  • The Fall

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★★

  • K-12

  • Joker

    ★★★½

  • First Cow

    ★★★★

  • Waves

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Float

    ★★★½

  • Hair Love

    ★★★★½

  • Nimic

    ★★★★

  • The Prince

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★★