RSS feed for David Nathan
  • The Old Guard

    ★★★

  • Hamilton

    ★★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★½

  • Eric Andre: Legalize Everything

    ★★

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • 8:46

    ★★★★★

  • The Lovebirds

    ★★★

  • Patton Oswalt: I Love Everything

    ★★

  • Unbreakable Kimmy Schmidt: Kimmy vs. the Reverend

    ★★½

  • Jerry Seinfeld: 23 Hours To Kill

    ★★★★

  • Extraction

    ★★½

  • The Last Dance

  • Tigertail

    ★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • The Skywalker Legacy

    ★★★

  • Devs

  • The Way Back

    ★★★★

  • Pete Davidson: Alive from New York

    ★★★

  • Emma.

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Be Water

    ★★★

  • Goldman v Silverman

  • Underwater

    ★★½

  • Ronny Chieng: Asian Comedian Destroys America!

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • Bombshell

    ★★★

  • Michelle Wolf: Joke Show

    ★★★★

  • 6 Underground

    ★½

  • Little Women

    ★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Tiffany Haddish: Black Mitzvah

    ★½

  • 21 Bridges

    ★★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★

  • Jenny Slate: Stage Fright

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • The Addams Family

    ★★½

  • Gemini Man

    ★★

  • The Irishman

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • The Personal History of David Copperfield

    ★★★½

  • The King

    ★★★½

  • Wasp Network

    ★★

  • Rodman: For Better or Worse

    ★★★★

  • The Laundromat

    ★★

  • Joker

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Waves

    ★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Travis Scott: Look Mom I Can Fly

    ★½

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

    ★★★★

  • Simon Amstell: Set Free

    ★★½

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Weathering with You

    ★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★½

  • Crawl

    ★★★

  • The Lion King

    ★★★

  • Aziz Ansari: Right Now

    ★★★★

  • Anima

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Anna

    ★★★

  • Men in Black: International

    ★★½

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

  • Always Be My Maybe

    ★★★