David has logged 108 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Kubo and the Two Strings

Kubo and the Two Strings

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★★
Edit this entry  
22
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Old Man & the Gun

The Old Man & the Gun

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★½
Edit this entry  
02
Creed II

Creed II

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Full Metal Jacket

Full Metal Jacket

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Adam Sandler: 100% Fresh

Adam Sandler: 100% Fresh

2018
×
★★½
Edit this entry  
13
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★½
Edit this entry  
12
Widows

Widows

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
10
The Shining

The Shining

1980
×
Edit this entry  
04
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★★
Edit this entry  
04
First Man

First Man

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Mirai

Mirai

2018
×
★★★★
Edit this entry  
20
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Sisters Brothers

The Sisters Brothers

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Support the Girls

Support the Girls

2018
×
★★★
Edit this entry  
14
Destroyer

Destroyer

2018
×
★★★
Edit this entry  
13
Been So Long

Been So Long

2018
×
★★★½
Edit this entry  
07
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★
Edit this entry  
25
Quincy

Quincy

2018
×
★★★
Edit this entry  
20
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Predator

The Predator

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Heel Kick!

Heel Kick!

2017
×
★★★★
Edit this entry  
03
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Rampage

Rampage

2018
×
Read the review Edit this entry  
01
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★
Edit this entry  
31
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Blockers

Blockers

2018
×
★★★★
Edit this entry  
23
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Edit this entry  
18
Breathe

Breathe

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Meg

The Meg

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Wind River

Wind River

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Whitney

Whitney

2018
×
★★★★
Edit this entry  
30
W. Kamau Bell: Private School Negro

W. Kamau Bell: Private School Negro

2018
×
★★★½
Edit this entry  
17
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Moana

Moana

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Coco

Coco

2017
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★
Edit this entry  
03
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★½
Edit this entry  
03
Never Goin' Back

Never Goin' Back

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry