RSS feed for David Nathan

David Nathan has logged 100 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Trevor Noah: Son of Patricia

Trevor Noah: Son of Patricia

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Ali Wong: Hard Knock Wife

Ali Wong: Hard Knock Wife

2018
×
★★★½
Edit this entry  
29
Demetri Martin: The Overthinker

Demetri Martin: The Overthinker

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Simon Amstell: Set Free

Simon Amstell: Set Free

2019
×
★★½
Edit this entry  
29
Jenny Slate: Stage Fright

Jenny Slate: Stage Fright

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Tiffany Haddish: Black Mitzvah

Tiffany Haddish: Black Mitzvah

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★
Edit this entry  
26
Matilda

Matilda

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★½
Edit this entry  
23
Ronny Chieng: Asian Comedian Destroys America!

Ronny Chieng: Asian Comedian Destroys America!

2019
×
★★★★
Edit this entry  
23
6 Underground

6 Underground

2019
×
★½
Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Conan the Destroyer

Conan the Destroyer

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★
Edit this entry  
04
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Edit this entry  
30
21 Bridges

21 Bridges

2019
×
★★★
Edit this entry  
28
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Edit this entry  
10
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Hold the Dark

Hold the Dark

2018
×
★★½
Edit this entry  
27
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Edit this entry  
26
West Side Story

West Side Story

1961
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★★
Edit this entry  
26
Terminator Genisys

Terminator Genisys

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Terminator Salvation

Terminator Salvation

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Gemini Man

Gemini Man

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Monos

Monos

2019
×
★★★★
Edit this entry  
04
Joker

Joker

2019
×
★★½
Edit this entry  
21
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Kid Who Would Be King

The Kid Who Would Be King

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Dark Crystal

The Dark Crystal

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Us

Us

2019
×
★★★
Edit this entry  
30
Crawl

Crawl

2019
×
★★★
Edit this entry  
27
Dave Chappelle: Sticks & Stones

Dave Chappelle: Sticks & Stones

2019
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Philadelphia Story

The Philadelphia Story

1940
×
★★★★
Edit this entry  
14
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Ali Wong: Baby Cobra

Ali Wong: Baby Cobra

2016
×
★★★
Edit this entry  
11
Aziz Ansari: Right Now

Aziz Ansari: Right Now

2019
×
★★★★
Edit this entry  
07
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

2019
×
★★★½
Edit this entry  
26
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★½
Edit this entry