RSS feed for David Nathan

David Nathan has logged 26 entries for music films.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
07
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

2019
×
★★★½
Edit this entry  
29
Homecoming: A Film by Beyoncé

Homecoming: A Film by Beyoncé

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Fyre

Fyre

2019
×
★★★½
Edit this entry  
10
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★
Edit this entry  
20
Adam Sandler: 100% Fresh

Adam Sandler: 100% Fresh

2018
×
★★½
Edit this entry  
13
Been So Long

Been So Long

2018
×
★★★½
Edit this entry  
25
Quincy

Quincy

2018
×
★★★
Edit this entry  
15
Whitney

Whitney

2018
×
★★★★
Edit this entry  
26
Justin Timberlake + The Tennessee Kids

Justin Timberlake + The Tennessee Kids

2016
×
★★★
Edit this entry  
01
Tokyo Tribe

Tokyo Tribe

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
What Happened, Miss Simone?

What Happened, Miss Simone?

2015
×
★★★
Edit this entry  
22
Sister Act

Sister Act

1992
×
★★★★
Edit this entry  
19
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Young Girls of Rochefort

The Young Girls of Rochefort

1967
×
★★★★½
Edit this entry  
29
London Road

London Road

2015
×
★★★★
Edit this entry  
03
Purple Rain

Purple Rain

1984
×
★★★½
Edit this entry  
24
Lemonade

Lemonade

2016
×
★★★
Edit this entry  
06
Lady Sings the Blues

Lady Sings the Blues

1972
×
★★★★
Edit this entry  
15
Office

Office

2015
×
★★★½
Edit this entry  
28
Straight Outta Compton

Straight Outta Compton

2015
×
★★★★
Edit this entry  
01
Nas: Time Is Illmatic

Nas: Time Is Illmatic

2014
×
★★★
Edit this entry  
22
Guy and Madeline on a Park Bench

Guy and Madeline on a Park Bench

2009
×
★★★
Edit this entry  
15
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★
Edit this entry