RSS feed for David Nathan

David Nathan has logged 75 entries for films rated ★★½ .

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Atlantics

Atlantics

2019
×
★★½
Edit this entry  
20
Unbreakable Kimmy Schmidt: Kimmy vs. the Reverend

Unbreakable Kimmy Schmidt: Kimmy vs. the Reverend

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Extraction

Extraction

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Space Jam

Space Jam

1996
×
★★½
Edit this entry  
19
Justice, My Foot!

Justice, My Foot!

1992
×
★★½
Edit this entry  
17
Underwater

Underwater

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Men in Black: International

Men in Black: International

2019
×
★★½
Edit this entry  
29
True Romance

True Romance

1993
×
★★½
Edit this entry  
09
Mo Amer: The Vagabond

Mo Amer: The Vagabond

2018
×
★★½
Edit this entry  
25
Waves

Waves

2019
×
★★½
Edit this entry  
29
Simon Amstell: Set Free

Simon Amstell: Set Free

2019
×
★★½
Edit this entry  
14
Conan the Destroyer

Conan the Destroyer

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Hold the Dark

Hold the Dark

2018
×
★★½
Edit this entry  
20
Terminator Salvation

Terminator Salvation

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Joker

Joker

2019
×
★★½
Edit this entry  
05
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Roma

Roma

2018
×
★★½
Edit this entry  
22
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Adam Sandler: 100% Fresh

Adam Sandler: 100% Fresh

2018
×
★★½
Edit this entry  
16
The Predator

The Predator

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Meg

The Meg

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Moana

Moana

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Double Lover

Double Lover

2017
×
★★½
Edit this entry  
23
Fahrenheit 451

Fahrenheit 451

2018
×
★★½
Edit this entry  
19
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Ricky Gervais: Humanity

Ricky Gervais: Humanity

2018
×
★★½
Edit this entry  
06
The Cloverfield Paradox

The Cloverfield Paradox

2018
×
★★½
Edit this entry  
03
Nude

Nude

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★★½
Edit this entry  
29
War Machine

War Machine

2017
×
★★½
Edit this entry  
07
Showrunners: The Art of Running a TV Show

Showrunners: The Art of Running a TV Show

2014
×
★★½
Edit this entry  
18
Sisters

Sisters

2015
×
★★½
Edit this entry  
09
Paterson

Paterson

2016
×
★★½
Edit this entry  
25
Off the Rails

Off the Rails

2016
×
★★½
Edit this entry  
01
Baden Baden

Baden Baden

2016
×
★★½
Edit this entry  
16
Ghostbusters

Ghostbusters

2016
×
★★½
Edit this entry  
28
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★½
Edit this entry  
17
Zoolander 2

Zoolander 2

2016
×
★★½
Edit this entry  
04
The Panic in Needle Park

The Panic in Needle Park

1971
×
★★½
Edit this entry  
13
High-Rise

High-Rise

2015
×
★★½
Edit this entry  
07
The Theory of Everything

The Theory of Everything

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Lucy

Lucy

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Mad Max Beyond Thunderdome

Mad Max Beyond Thunderdome

1985
×
★★½
Edit this entry  
02
The People vs. George Lucas

The People vs. George Lucas

2010
×
★★½
Edit this entry  
29
The Fast and the Furious: Tokyo Drift

The Fast and the Furious: Tokyo Drift

2006
×
★★½
Edit this entry  
03
The Heat

The Heat

2013
×
★★½
Edit this entry