Sort by

noah del has logged 216 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Cats

Cats

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Christmas with the Kranks

Christmas with the Kranks

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Mickey's Christmas Carol

Mickey's Christmas Carol

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Pluto's Christmas Tree

Pluto's Christmas Tree

1952
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Donald's Snow Fight

Donald's Snow Fight

1942
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Fall

The Fall

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Snowman

The Snowman

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Winnie the Pooh & Christmas Too

Winnie the Pooh & Christmas Too

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
Read the review Edit this entry  
18
The SpongeBob SquarePants Movie

The SpongeBob SquarePants Movie

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Smash and Grab

Smash and Grab

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Kitbull

Kitbull

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Purl

Purl

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Float

Float

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Wind

Wind

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Adventures of André and Wally B.

The Adventures of André and Wally B.

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Cook, the Thief, His Wife & Her Lover

The Cook, the Thief, His Wife & Her Lover

1989
×
½
Read the review Edit this entry  
02
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Looking for Alaska

Looking for Alaska

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Imagineering Story

The Imagineering Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Waves

Waves

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry