Sort by

noah del has logged 28 entries for films during April 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
High Life

High Life

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Guava Island

Guava Island

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Pet Sematary

Pet Sematary

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Beach Bum

The Beach Bum

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry