• No One Gets Out Alive

    ★★

  • There's Someone Inside Your House

    ½

  • Intrusion

    ½

  • Squid Game

    ★★★½

  • Malignant

    ★★

  • Candyman

    ★½

  • Sweet Girl

    ½

  • Brand New Cherry Flavor

    ★★★½

  • Aftermath

    ½

  • Beckett

    ★½

  • Blood Red Sky

  • Old

    ★★½

  • Fear Street: 1666

    ★½

  • A Classic Horror Story

    ★★★

  • Fear Street: 1978

    ½

  • Fear Street: 1994

    ½

  • The Woman in the Window

  • Army of the Dead

    ½

  • Oxygen

    ★★

  • Shook

    ½

  • Censor

    ★★½

  • The Little Things

  • Hunter Hunter

    ★★½

  • What Lies Below

    ★★

  • Mank

    ★★½

  • Rogue City

    ★★

  • Spell

    ★★

  • Psycho Goreman

    ★½

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★

  • Freaky

    ½

  • Run

    ★★★

  • Books of Blood

  • Rifkin's Festival

    ½

  • The Secrets We Keep

    ½

  • Another Round

    ★★★

  • Nomadland

    ★½

  • Rent-A-Pal

    ★★

  • The Devil All the Time

    ★★½

  • Sportin' Life

    ★½

  • Pieces of a Woman

    ★★½

  • Night in Paradise

    ★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★½

  • The Owners

    ★★★

  • The New Mutants

    ½

  • Tenet

    ★★½

  • She Dies Tomorrow

    ★½

  • The Silencing

    ½

  • Peninsula

    ★½

  • The Old Guard

    ½

  • The Rental

    ★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★

  • Da 5 Bloods

  • Becky

    ½

  • The Last Days of American Crime

    ½

  • Gabriel's Inferno

    ½

  • Last Moment of Clarity

    ½

  • Sputnik

    ★★★

  • The Dark and the Wicked

    ★½

  • The Hunt

    ★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★½

  • The Hater

    ★★

  • Alone

    ★★

  • The Invisible Man

    ★★½

  • 365 Days

    ½

  • Gretel & Hansel

    ★★★

  • Palm Springs

  • Promising Young Woman

    ½

  • Possessor

    ★★★★

  • Relic

    ★½

  • Shirley

    ★★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • Underwater

    ★½