∞ Ben(ch) has logged 241 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★
Edit this entry  
29
Neon Genesis Evangelion

Neon Genesis Evangelion

1995
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★½
Edit this entry  
20
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Puparia

Puparia

2020
×
Edit this entry  
17
Pulse

Pulse

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Blow the Man Down

Blow the Man Down

2019
×
★★★½
Edit this entry  
14
Trouble in Paradise

Trouble in Paradise

1932
×
★★★★½
Edit this entry  
13
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★
Edit this entry  
10
Identity

Identity

2003
×
★★★
Edit this entry  
09
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Thief

Thief

1981
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★½
Edit this entry  
06
Grey Gardens

Grey Gardens

1975
×
★★★½
Edit this entry  
04
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
eXistenZ

eXistenZ

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Spider

Spider

2002
×
★★★
Edit this entry  
02
Sorcerer

Sorcerer

1977
×
Edit this entry  
02
The Painter and the Thief

The Painter and the Thief

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Feels Good Man

Feels Good Man

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Wolf of Snow Hollow

The Wolf of Snow Hollow

2020
×
★★½
Edit this entry  
29
A Few Good Men

A Few Good Men

1992
×
★★★★
Edit this entry  
28
Cast Away

Cast Away

2000
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Alphabet

The Alphabet

1969
×
★★★½
Edit this entry  
24
Skins

Skins

2017
×
★★
Edit this entry  
22
Prince of Darkness

Prince of Darkness

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Martin Eden

Martin Eden

2019
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Nest

The Nest

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
In the Mouth of Madness

In the Mouth of Madness

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Working Girl

Working Girl

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The Exterminating Angel

The Exterminating Angel

1962
×
Edit this entry  
14
The American Friend

The American Friend

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
While the City Sleeps

While the City Sleeps

1956
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Cure

Cure

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Carrie

Carrie

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Head Vanishes

The Head Vanishes

2016
×
★★★
Edit this entry  
27
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Descent

The Descent

2005
×
★★★½
Edit this entry  
23
One False Move

One False Move

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Castle in the Sky

Castle in the Sky

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Cosmos Laundromat

Cosmos Laundromat

2015
×
Edit this entry  
11
The Red Shoes

The Red Shoes

1948
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Christine

Christine

1983
×
★★★½
Edit this entry  
08
Who Framed Roger Rabbit

Who Framed Roger Rabbit

1988
×
★★★★
Edit this entry  
07
First Cow

First Cow

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Winter of Our Dreams

Winter of Our Dreams

1981
×
★★★½
Edit this entry  
01
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
Edit this entry