Sarah has logged 238 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Third Man

The Third Man

1949
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★½
Edit this entry  
26
Gladiator

Gladiator

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Columbus

Columbus

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Three Identical Strangers

Three Identical Strangers

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Napoleon Dynamite

Napoleon Dynamite

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Jeannette: The Childhood of Joan of Arc

Jeannette: The Childhood of Joan of Arc

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Bao

Bao

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Burning

Burning

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Support the Girls

Support the Girls

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Shirkers

Shirkers

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Earrings of Madame de...

The Earrings of Madame de...

1953
×
★★★★
Edit this entry  
09
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
½
Read the review Edit this entry  
07
Monrovia, Indiana

Monrovia, Indiana

2018
×
★★★½
Edit this entry  
06
Mary Queen of Scots

Mary Queen of Scots

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Hale County This Morning, This Evening

Hale County This Morning, This Evening

2018
×
★★★½
Edit this entry  
02
Chosen: Custody of the Eyes

Chosen: Custody of the Eyes

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Minding the Gap

Minding the Gap

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
2010

2010

1984
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Night of the Hunter

The Night of the Hunter

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Man Who Fell to Earth

The Man Who Fell to Earth

1976
×
Read the review Edit this entry  
23
Uncle Boonmee Who Can Recall His Past Lives

Uncle Boonmee Who Can Recall His Past Lives

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Night on Earth

Night on Earth

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Klute

Klute

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Gattaca

Gattaca

1997
×
★★
Edit this entry  
09
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Brigsby Bear

Brigsby Bear

2017
×
★★★★
Edit this entry  
03
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
All About Eve

All About Eve

1950
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Taken

Taken

2008
×
½
Read the review Edit this entry  
31
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Possessed

Possessed

1931
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
Read the review Edit this entry  
26
Dracula

Dracula

1958
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Dracula

Dracula

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Mummy

The Mummy

1959
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry