RSS feed for eden
  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★

  • A Secret Love

    ★★★

  • Disclosure

    ★★★½

  • Goldman v Silverman

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • The Fall

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • The King

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Judy

    ★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • The Black Godfather

    ★★★½

  • The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★

  • Wine Country

    ★★½

  • Circus of Books

    ★★★½

  • Trixie Mattel: Moving Parts

    ★★★½

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

  • Us

    ★★★★

  • Pain and Glory

    ★★★★½

  • Booksmart

    ★★★★

  • Animals

    ★★½

  • The Souvenir

    ★★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★★

  • Romantic Comedy

    ★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★

  • Dumplin'

    ★★★★

  • Bird Box

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

  • After the Screaming Stops

    ★★★★

  • The Perfection

    ★★½

  • In Fabric

    ★★★★

  • High Life

    ★★★★

  • mid90s

    ★★★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★

  • Suspiria

    ★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★★★

  • The Favourite

    ★★★½

  • Sharp Objects

  • Hannah Gadsby: Nanette

  • Knife+Heart

    ★★★★

  • Under the Silver Lake

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★½

  • Thunder Road

    ★★★½

  • Nae Pasaran

    ★★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★

  • Annihilation

    ★★★★

  • A Futile and Stupid Gesture

    ★★★½

  • Madeline's Madeline

  • The Miseducation of Cameron Post

    ★★★½

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★★

  • Three Identical Strangers

    ★★★★½

  • Eighth Grade

    ★★★★★

  • Phantom Thread

  • Wonder

    ★★

  • WHAT DID JACK DO?

    ★★★★

  • Gerald's Game

    ★★★★

  • Gaga: Five Foot Two

  • The Death of Stalin

  • I, Tonya

    ★★★★★

  • mother!

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri