• The Death of Stalin

  • I, Tonya

    ★★★★★

  • mother!

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★★

  • 50 Years Legal

    ★★★½

  • You Were Never Really Here

    ★★★★

  • Good Time

    ★★★★★

  • The Beguiled

    ★★★★

  • The Florida Project

    ★★★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★

  • Twin Peaks: The Return

  • Okja

  • My Friend Dahmer

    ★★★

  • Baby Driver

    ★★★★

  • Mommy Dead and Dearest

  • Final Portrait

    ★★★

  • T2 Trainspotting

    ★★½

  • Brigsby Bear

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★★★

  • Casting JonBenet

  • Call Me by Your Name

    ★★★★★

  • The Big Sick

    ★★★★

  • Ingrid Goes West

    ★★★★★

  • The Little Hours

    ★★★

  • Moana

  • 20th Century Women

    ★★★★★

  • Bridget Jones's Baby

    ★★½

  • Jackie

  • Mascots

    ★★★

  • Free Fire

    ★★★★

  • Moonlight

    ★★★★★

  • Nocturnal Animals

  • Prevenge

    ★★★½

  • Arrival

    ★★★★★

  • La La Land

  • Absolutely Fabulous: The Movie

  • Nerve

    ★★

  • Mike and Dave Need Wedding Dates

    ½

  • Finding Dory

  • Popstar: Never Stop Never Stopping

    ★★★

  • Elle

  • The Neon Demon

    ★★★★★

  • American Honey

    ★★★★★

  • Raw

    ★★★★

  • Lemonade

  • I Am Not a Serial Killer

    ★★★★

  • Everybody Wants Some!!

    ★★★½

  • Hail, Caesar!

    ★★★★★

  • The Love Witch

  • Wiener-Dog

    ★★½

  • Hunt for the Wilderpeople

  • A Very Murray Christmas

  • This Is England '90

  • The Childhood of a Leader

    ★★★★

  • Room

  • Macbeth

  • A Very British Brothel

  • The Lobster

  • Magic Mike XXL

  • Pitch Perfect 2

  • Mad Max: Fury Road

  • Dark Places

  • The Invitation

  • Chappie

  • Me and Earl and the Dying Girl

    ★★★★★

  • Mistress America

    ★★★★

  • The Diary of a Teenage Girl

    ★★★★★

  • Tangerine

  • The Witch

    ★★★★★

  • Blackhat