• Family Dinner

    ★★

  • Jurassic World Dominion

    ★★

  • Men

    ½

  • The Northman

    ★★★

  • X

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ½

  • Incredible But True

    ★★★★

  • Piggy

    ★★½

  • The Tinder Swindler

    ★½

  • Scream

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Being the Ricardos

    ★★★

  • The Housewives of the North Pole

    ★½

  • The Rescue

    ★★★★½

  • Bingo Hell

    ★★★★

  • No One Gets Out Alive

    ★★★½

  • V/H/S/94

    ★★★½

  • There's Someone Inside Your House

    ★★★

  • Halloween Kills

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★

  • Dune

    ★★½

  • Torn

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★★½

  • King Richard

    ★★★½

  • The Found Footage Phenomenon

    ★★★½

  • Candyman

    ★★★★

  • Don't Breathe 2

    ★★★

  • Old

    ★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • A Classic Horror Story

    ★★★★

  • Lamb

    ½

  • Titane

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★★½

  • Black Widow

    ½

  • Fear Street: 1994

    ★★★★

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★½

  • The Forever Purge

    ★★★½

  • Blue Bison

    ★★★

  • Two

    ★★½

  • In the Heights

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★½

  • Army of the Dead

    ★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★

  • Koreatown Ghost Story

    ★★★★½

  • Woodlands Dark and Days Bewitched: A History of Folk Horror

    ★★★★

  • Coming 2 America

    ★★½

  • Night of the Living Dicks

    ★★★½

  • Framing Britney Spears

    ★★★

  • Coming Home in the Dark

    ★★

  • There Is No

    ★★½

  • In the Earth

    ★★★★★

  • The Little Things

    ★★★★

  • Wrong Turn

    ★★★

  • Superintelligence

  • The Fabricated

    ★★★

  • Happiest Season

    ★★½

  • The Craft: Legacy

  • Run

  • Black Box

    ★★★★½

  • Peter the Penguin

    ★★★★

  • Vampires vs. the Bronx

    ★½

  • The Boy Behind The Door

    ★½

  • On the Rocks

  • I Care a Lot

    ★½

  • Another Round

    ★★★★

  • Anonymous Animals

    ★★★★½

  • Antebellum

    ★★★★½

  • The Block Island Sound

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Tenet

    ½