Sort by

dogfromthething has logged 112 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
11
Blood Quantum

Blood Quantum

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Scare Me

Scare Me

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Come to Daddy

Come to Daddy

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
She Dies Tomorrow

She Dies Tomorrow

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★½
Edit this entry  
14
The Wizard of Gore

The Wizard of Gore

1970
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Cannibal Holocaust

Cannibal Holocaust

1980
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
A Serbian Film

A Serbian Film

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Antichrist

Antichrist

2009
×
½
Read the review Edit this entry  
09
Spree

Spree

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
Read the review Edit this entry  
28
High Lane

High Lane

2009
×
Read the review Edit this entry  
27
Jason X

Jason X

2001
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Jason Goes to Hell: The Final Friday

Jason Goes to Hell: The Final Friday

1993
×
½
Edit this entry  
27
Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

1989
×
½
Edit this entry  
27
Friday the 13th Part VII: The New Blood

Friday the 13th Part VII: The New Blood

1988
×
½
Edit this entry  
27
Friday the 13th Part VI: Jason Lives

Friday the 13th Part VI: Jason Lives

1986
×
½
Edit this entry  
27
Friday the 13th: The Final Chapter

Friday the 13th: The Final Chapter

1984
×
★★★★
Edit this entry  
27
Friday the 13th Part III

Friday the 13th Part III

1982
×
★★★½
Edit this entry  
27
Friday the 13th Part 2

Friday the 13th Part 2

1981
×
★★½
Edit this entry  
17
Eaten Alive

Eaten Alive

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Dark Age

Dark Age

1987
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Baghead

Baghead

2008
×
Read the review Edit this entry  
01
Antebellum

Antebellum

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Dead Ringer

Dead Ringer

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Summer of Blood

Summer of Blood

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Tenet

Tenet

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
15
La Llorona

La Llorona

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Ruin Me

Ruin Me

2017
×
Read the review Edit this entry  
12
Sightseers

Sightseers

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Host

Host

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Scream, Queen! My Nightmare on Elm Street

Scream, Queen! My Nightmare on Elm Street

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Behind the Mask: The Rise of Leslie Vernon

Behind the Mask: The Rise of Leslie Vernon

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
American Reflexxx

American Reflexxx

2015
×
★★★★
Edit this entry  
03
Silent House

Silent House

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Unhinged

Unhinged

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Fitzcarraldo

Fitzcarraldo

1982
×
½
Read the review Edit this entry  
28
The Vigil

The Vigil

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Follow Me

Follow Me

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Shirley

Shirley

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Polyester

Polyester

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Relic

Relic

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
09
I Feel Pretty

I Feel Pretty

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Darkness

Darkness

2019
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Assistant

The Assistant

2019
×
Read the review Edit this entry  
01
Fried Barry

Fried Barry

2020
×
★½
Edit this entry  
11
The Hunt

The Hunt

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Day of the Triffids

The Day of the Triffids

1962
×
Read the review Edit this entry