Sort by

Peter has logged 34 entries for films during April 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Wild at Heart

Wild at Heart

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Zero Fucks Given

Zero Fucks Given

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Children of the Corn

Children of the Corn

1984
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Bubba Ho-tep

Bubba Ho-tep

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Wag the Dog

Wag the Dog

1997
×
★★★½
Edit this entry  
24
sex, lies, and videotape

sex, lies, and videotape

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Silent Night

Silent Night

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Raising Arizona

Raising Arizona

1987
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
Read the review Edit this entry  
21
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Final Destination 5

Final Destination 5

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Reminiscence

Reminiscence

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Paranormal Activity: Next of Kin

Paranormal Activity: Next of Kin

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Quick and the Dead

The Quick and the Dead

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Dating Amber

Dating Amber

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Final Destination

The Final Destination

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Miss Congeniality

Miss Congeniality

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Final Destination 3

Final Destination 3

2006
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Final Destination 2

Final Destination 2

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Lost City

The Lost City

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
CODA

CODA

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
10
Darkman

Darkman

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Dopesick

Dopesick

2021
×
★★★½
Edit this entry  
09
Stone Cold

Stone Cold

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Live Flesh

Live Flesh

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Good Boss

The Good Boss

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Kitchen Brigade

Kitchen Brigade

2022
×
★★★½
Edit this entry  
03
Lost Illusions

Lost Illusions

2021
×
★★★½
Edit this entry  
02
Killing Them Softly

Killing Them Softly

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry