• Avengers: Age of Ultron

    ★★★★★

  • Evenfall

    ★★★★★

  • When I Was Done Dying

    ★★★★★

  • Night Vision

    ★★★★★

  • Knight of Cups

    ★★★★★

  • moon blink

    ★★★★★

  • Greetings to the Ancestors

    ★★★★★

  • Hours

    ★★★★★

  • Mütter

    ★★★★★

  • Mona Lisa Smiles (Again and Again)

    ★★★★★

  • Strata of the Image

    ★★★★★

  • primitive cinema

    ★★★★★

  • Dying of the Light

    ★★★★★

  • Saving Christmas

    ★★★★★

  • Too Many Cooks

    ★★★★★

  • The Hummingbird Wars

    ★★★★★

  • Dominion

    ★★★★★

  • Atlantis

    ★★★★★

  • Monsters

    ★★★★★

  • Inherent Vice

    ★★★★★

  • L

    ★★★★★

  • Eyes of Hitchcock

    ★★★★★

  • Circle of Abstract Ritual

    ★★★★★

  • White Ash

    ★★★★★

  • Ille Lacrimas

    ★★★★★

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★★★

  • Twin Peaks: The Missing Pieces

    ★★★★★

  • When Marnie Was There

    ★★★★★

  • NOT AND OR

    ★★★★★

  • Nothing

    ★★★★★

  • Brouillard #16

    ★★★★★

  • Headspace

    ★★★★★

  • Polytechnique

    ★★★★★

  • T/ Demi-Monde

    ★★★★★

  • Brain Lapse

    ★★★★★

  • Captain America: The Winter Soldier

    ★★★★★

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★★

  • Ghost of OT301

    ★★★★★

  • Parallel I-IV

    ★★★★★

  • Hacked Circuit

    ★★★★★

  • Third Page from the Sun

    ★★★★★

  • Wayward Fronds

    ★★★★★

  • Kriminalistik

    ★★★★★

  • Linklater // On Cinema & Time

    ★★★★★

  • The Tale of the Princess Kaguya

    ★★★★★

  • humming, fast and slow

    ★★★★★

  • Thor: The Dark World

    ★★★★★

  • Her

    ★★★★★

  • The Web

    ★★★★★

  • Still Life (Betamale)

    ★★★★★

  • Munchausen

    ★★★★★

  • Brouillard #14

    ★★★★★

  • Three Landscapes

    ★★★★★

  • 45 7 Broadway

    ★★★★★

  • Let Your Light Shine

    ★★★★★

  • Palo Alto

    ★★★★★

  • Under the Skin

    ★★★★★

  • Attesa di un'estate (frammenti di vita trascorsa)

    ★★★★★

  • A Spell to Ward Off the Darkness

    ★★★★★

  • The Wind Rises

    ★★★★★

  • The World's End

    ★★★★★

  • Golden Eye

    ★★★★★

  • Gloria Victoria

    ★★★★★

  • This Is the End

    ★★★★★

  • Return to Nuke 'Em High Volume 1

    ★★★★★

  • Panic in Needle Park

    ★★★★★

  • Trees

    ★★★★★

  • Iron Man 3

    ★★★★★

  • Raw Data

    ★★★★★

  • The Deep End

    ★★★★★

  • Nightwalk

    ★★★★★

  • 2012

    ★★★★★