• Nightwalk

    ★★★★★

  • 2012

    ★★★★★

  • Flower

    ★★★★★

  • Down Into Nothing

    ★★★★★

  • A World Assembled

    ★★★★★

  • Waves Burning In Wheat Color

    ★★★★★

  • Ville Marie B - Mosaique #3

    ★★★★★

  • House Arrest

    ★★★★★

  • Nude descending (after Duchamp)

    ★★★★★

  • Cut Out

    ★★★★★

  • Le saut

    ★★★★★

  • Jolly Ghosts

    ★★★★★

  • Longueurs d’ondes

    ★★★★★

  • Retirement

    ★★★★★

  • Irresolute

    ★★★★★

  • Pelican Radio

    ★★★★★

  • Movie 43

    ★★★★★

  • Django Unchained

    ★★★★★

  • The Ethereal Melancholy of Seeing Horses in the Cold

    ★★★★★

  • Strawinsky and the Mysterious House

    ★★★★★

  • Post Tenebras Lux

    ★★★★★

  • The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

    ★★★★★

  • Mountain in Shadow

    ★★★★★

  • Lincoln

    ★★★★★

  • The Comedy

    ★★★★★

  • Just Ancient Loops

    ★★★★★

  • En el movimiento del paisaje

    ★★★★★

  • The Broken Circle Breakdown

    ★★★★★

  • Spring Breakers

    ★★★★★

  • To the Wonder

    ★★★★★

  • The Master

    ★★★★★

  • Kubrick: One-Point Perspective

    ★★★★★

  • Leviathan

    ★★★★★

  • Chemin faisant

    ★★★★★

  • Foxfur

    ★★★★★

  • The Dark Knight Rises

    ★★★★★

  • White Epilepsy

    ★★★★★

  • Point de Gaze

    ★★★★★

  • Foodfight!

    ★★★★★

  • Gene Takes a Drink

    ★★★★★

  • Austerity Measures

    ★★★★★

  • Ponce de León

    ★★★★★

  • Cosmopolis

    ★★★★★

  • Moonrise Kingdom

    ★★★★★

  • Dark Shadows

    ★★★★★

  • The Avengers

    ★★★★★

  • August and After

    ★★★★★

  • Sick Leave

    ★★★★★

  • Waiting Room

    ★★★★★

  • Barbara Hammer Lends a Hand

    ★★★★★

  • Another Void

    ★★★★★

  • Aurae

    ★★★★★

  • Reflection

    ★★★★★

  • Saudade

    ★★★★★

  • CHROMA

    ★★★★★

  • Duration-Landscape: Road

    ★★★★★

  • War Horse

    ★★★★★

  • The Girl with the Dragon Tattoo

    ★★★★★

  • Mission: Impossible - Ghost Protocol

    ★★★★★

  • The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

    ★★★★★

  • The Muppets

    ★★★★★

  • The Adventures of Tintin

    ★★★★★

  • Hugo

    ★★★★★

  • Light Licks: By the Waters of Babylon: I Want to Paint It Black

    ★★★★★

  • Dark Horse

    ★★★★★

  • River Rites

    ★★★★★

  • Romance

    ★★★★★

  • Duration-Landscape: Rocks

    ★★★★★

  • Captain America: The First Avenger

    ★★★★★

  • Car's Life 2

    ★★★★★

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

    ★★★★★

  • White Light/White Heat

    ★★★★★