Josephine (Docma) has logged 60 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★½
Edit this entry  
31
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The Kiss in the Tunnel

The Kiss in the Tunnel

1899
×
★★★★
Edit this entry  
30
Endless Cinema

Endless Cinema

2017
×
★★★★
Edit this entry  
30
Fire!

Fire!

1901
×
★★★★
Edit this entry  
29
Modern Times: The Way of All Flesh

Modern Times: The Way of All Flesh

1997
×
★★★
Edit this entry  
29
Destroy All Monsters

Destroy All Monsters

1968
×
★★★½
Edit this entry  
28
Son of Godzilla

Son of Godzilla

1967
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Ghidorah, the Three-Headed Monster

Ghidorah, the Three-Headed Monster

1964
×
★★★
Edit this entry  
27
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
★★★½
Edit this entry  
26
Ugly

Ugly

2017
×
★★★★
Edit this entry  
25
Microbús

Microbús

2015
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Great Train Robbery

The Great Train Robbery

1903
×
★★★★★
Edit this entry  
25
A Trip to the Moon

A Trip to the Moon

1902
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Empty

Empty

2016
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★½
Edit this entry  
22
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★★
Edit this entry  
21
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Godzilla

Godzilla

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★
Edit this entry  
19
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Cult of Chucky

Cult of Chucky

2017
×
★★★★
Edit this entry  
16
Snow Steam Iron

Snow Steam Iron

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Curse of Chucky

Curse of Chucky

2013
×
★★½
Edit this entry  
13
Cecil B. Demented

Cecil B. Demented

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Seed of Chucky

Seed of Chucky

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Bride of Chucky

Bride of Chucky

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Square One

Square One

2019
×
Edit this entry  
12
Child's Play 3

Child's Play 3

1991
×
Edit this entry  
12
Runaway

Runaway

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Child's Play 2

Child's Play 2

1990
×
★★★
Edit this entry  
12
Making of

Making of "Love & Pop"

2003
×
★★★
Edit this entry  
11
Child's Play

Child's Play

1988
×
★★★½
Edit this entry  
11
Love & Pop

Love & Pop

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Naked Lunch

Naked Lunch

1991
×
Edit this entry  
10
Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo

Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo

2012
×
Edit this entry  
09
Evangelion: 2.0 You Can (Not) Advance

Evangelion: 2.0 You Can (Not) Advance

2009
×
★★★
Edit this entry  
09
Evangelion: 1.0 You Are (Not) Alone

Evangelion: 1.0 You Are (Not) Alone

2007
×
★★½
Edit this entry  
08
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
08
Voyage of Time: Life's Journey

Voyage of Time: Life's Journey

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Song to Song

Song to Song

2017
×
★★★½
Edit this entry  
07
Faster, Pussycat! Kill! Kill!

Faster, Pussycat! Kill! Kill!

1965
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Revenge

Revenge

2017
×
Read the review Edit this entry  
06
The Toxic Avenger

The Toxic Avenger

1984
×
★★★½
Edit this entry  
06
Knight of Cups

Knight of Cups

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Transgender Spring

The Transgender Spring

2018
×
Edit this entry