Sort by

Josephine (Girasol) has logged 34 entries for films during January 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Drive

Drive

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
I Saw the Devil

I Saw the Devil

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
The Unforgivable

The Unforgivable

2021
×
★½
Edit this entry  
22
The Alien Autopsy

The Alien Autopsy

1995
×
Edit this entry  
22
Hard Target

Hard Target

1993
×
★★★★
Edit this entry  
21
Grown Ups

Grown Ups

2010
×
★★½
Edit this entry  
21
The Music Box

The Music Box

1932
×
★★★★
Edit this entry  
21
Atlantic is a Sea of Bones

Atlantic is a Sea of Bones

2017
×
Edit this entry  
19
Val

Val

2021
×
★★★½
Edit this entry  
19
Scream

Scream

2022
×
★★½
Edit this entry  
18
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★
Edit this entry  
18
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★½
Edit this entry  
17
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Killing Them Softly

Killing Them Softly

2012
×
★★★
Edit this entry  
15
Tenet

Tenet

2020
×
Read the review Edit this entry  
14
Sleepless

Sleepless

2017
×
★★½
Edit this entry  
12
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Harakiri

Harakiri

1962
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Treevenge

Treevenge

2008
×
★★½
Edit this entry  
10
Ivan the Terrible, Part II: The Boyars' Plot

Ivan the Terrible, Part II: The Boyars' Plot

1958
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Raging Fire

Raging Fire

2021
×
★★★★
Edit this entry  
09
Run All Night

Run All Night

2015
×
★★★
Edit this entry  
09
Breakfast

Breakfast

1974
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Grey

The Grey

2011
×
★★★★
Edit this entry  
06
Dune

Dune

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Bamboo Dogs

Bamboo Dogs

2018
×
Edit this entry  
05
Baby Anger

Baby Anger

2020
×
Edit this entry  
05
Ivan the Terrible, Part I

Ivan the Terrible, Part I

1944
×
★★★★½
Edit this entry  
04
West Side Story

West Side Story

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Armour of God

Armour of God

1986
×
★★★
Edit this entry  
03
Kanye With Special Guest Drake Free Larry Hoover Benefit Concert

Kanye With Special Guest Drake Free Larry Hoover Benefit Concert

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Win It All

Win It All

2017
×
★★★½
Edit this entry  
02
Just Go with It

Just Go with It

2011
×
★★★
Edit this entry  
02
Brawl in Cell Block 99

Brawl in Cell Block 99

2017
×
★★★½
Edit this entry