Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
24
The Gray Man

The Gray Man

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Edit this entry  
15
Trainwreck

Trainwreck

2015
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
04
The Tinder Swindler

The Tinder Swindler

2022
×
★★
Edit this entry  
01
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dostana

Dostana

2008
×
★★
Edit this entry  
23
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Silver Linings Playbook

Silver Linings Playbook

2012
×
★★½
Edit this entry  
16
Death to 2021

Death to 2021

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
16
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
Read the review Edit this entry  
05
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★★½
Edit this entry  
17
Between Two Ferns: The Movie

Between Two Ferns: The Movie

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Edit this entry  
14
God's Own Country

God's Own Country

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
Edit this entry  
01
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
Read the review Edit this entry  
17
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
Read the review Edit this entry  
03
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
When They See Us

When They See Us

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Mrs. Doubtfire

Mrs. Doubtfire

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Sleepless in Seattle

Sleepless in Seattle

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Aquamarine

Aquamarine

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Cat in the Hat

The Cat in the Hat

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Relic

Relic

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Charulata

Charulata

1964
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Hamilton

Hamilton

2020
×
Read the review Edit this entry  
04
The Parent Trap

The Parent Trap

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Ice Age: Collision Course

Ice Age: Collision Course

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
01
Ice Age: Continental Drift

Ice Age: Continental Drift

2012
×
★★
Edit this entry  
31
Ice Age: Dawn of the Dinosaurs

Ice Age: Dawn of the Dinosaurs

2009
×
★★★½
Edit this entry  
30
Ice Age: The Meltdown

Ice Age: The Meltdown

2006
×
★★½
Edit this entry  
29
Ice Age

Ice Age

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Kung Fu Panda

Kung Fu Panda

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★½
Edit this entry  
09
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Abducted in Plain Sight

Abducted in Plain Sight

2017
×
Edit this entry  
04
Amanda Knox

Amanda Knox

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Horrible Bosses

Horrible Bosses

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Air Conditioner

Air Conditioner

2020
×
★★★
Edit this entry