• How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★½

  • The Drug King

    ★★★

  • Swing Kids

    ★★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Mary Poppins Returns

    ★★★

  • Aquaman

  • Mary Queen of Scots

    ★★½

  • Creed II

    ★★★½

  • Bird Box

    ★★½

  • In the Absence

    ★★★★★

  • Still Human

    ★★★½

  • Intimate Strangers

    ★★★

  • The Nutcracker and the Four Realms

  • Bohemian Rhapsody

  • Bebaak

    ★★★★½

  • Miss Baek

    ★★★

  • Andhadhun

    ★★★★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★

  • Vita & Virginia

    ★★★

  • Green Book

  • High Life

    ★★★½

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★★

  • Widows

    ★★★★½

  • Boy Erased

    ★★

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★

  • The Favourite

    ★★★★★

  • First Man

    ★★★★

  • Roma

    ★★★½

  • EXO Planet #4 The EℓyXiOn In Seoul

    ★★★★★

  • Europe Raiders

    ½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★½

  • Hotel by the River

    ★★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★½

  • The Grand Bizarre

    ★★★

  • The Meg

    ★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★★

  • Sharp Objects

    ★★★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★★

  • Incredibles 2

    ★★★★★

  • Tag

    ★★★½

  • A Very English Scandal

    ★★★½

  • The Dead and the Others

  • Burning

    ★★★★

  • Mirai

  • Sir

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Shoplifters

    ★★★★★

  • The Spy Gone North

    ★★★½

  • Cold War

    ★★★½

  • Raazi

    ★★½

  • Deadpool 2

    ★½

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Dear Ex

    ★★★½

  • Bao

  • Period. End of Sentence.

    ★★★

  • Ready Player One

    ★★½

  • Blockers

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★★

  • Little Forest

    ★★★½

  • Game Night

    ★★★

  • Transit

    ★★★★½

  • Love, Simon

    ★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★

  • Red Sparrow

    ★½

  • Annihilation

    ★★★★½

  • Black Panther

    ★★★★½

  • Hearts Beat Loud

    ★★★½

  • Tully

    ★★★★

  • The Miseducation of Cameron Post

    ★★★½

  • Hereditary

    ★★★★★