Sort by
  • Drive-Away Dolls

    ★★★

  • Silent Night

    ★★

  • Godzilla Minus One

    ★★★½

  • Jawan

    ★★★★

  • The Killer

    ★★★½

  • Ferrari

    ★★★★

  • The Boy and the Heron

    ★★★★½

  • Oppenheimer

    ★★★★

  • Barbie

    ★★★

  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

    ★★★½

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★

  • Fallen Leaves

    ★★★★

  • Asteroid City

    ★★★½

  • The Daughters of Fire

  • Heard She Got Murdered

  • May December

    ★★★½

  • Killers of the Flower Moon

    ★★★★½

  • Boston Johnny

    ★★★★★

  • The Zone of Interest

  • The Sweet East

    ★★★½

  • Shin Kamen Rider

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★★

  • In Water

    ★★★★

  • Knock at the Cabin

    ★★★½

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★

  • The Munsters

    ★★★★

  • The Fabelmans

    ★★★★½

  • Saint Omer

    ★★★½

  • Master Gardener

    ★★★½

  • TÁR

    ★★★★½

  • Barbarian

    ★★½

  • Prey

    ★★★½

  • Skinamarink

  • Nope

    ★★★½

  • Showing Up

    ★★★★

  • Pacifiction

    ★★★★½

  • Decision to Leave

    ★★★½

  • Crimes of the Future

    ★★★★½

  • Three Thousand Years of Longing

    ★★★½

  • EO

    ★★

  • Armageddon Time

    ★★★½

  • Shin Ultraman

    ★★★★

  • Magic Spot

    ★★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • The Northman

    ★★

  • RRR

    ★★★★★

  • Ambulance

    ★★★

  • Deadstream

    ★★★½

  • The Novelist's Film

  • Coma

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • New York Ninja

  • V/H/S/94

    ★★★

  • Cry Macho

    ★★★½

  • Benediction

    ★★★½

  • Metal Detector Maniac

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★½

  • The Card Counter

    ★★★★½

  • A New Old Play

    ★★★★

  • Mad God

  • Beatrix

  • Old

  • Memoria

  • Red Rocket

    ★★★½

  • Drive My Car

  • The Velvet Underground

    ★★★★

  • Annette

    ★★★

  • Heard She Got Married

    ★★★★

  • Saloum

    ★★★

  • Woodlands Dark and Days Bewitched: A History of Folk Horror

    ★★★★