• Garfield

  • Super Mario Bros.

  • Nope

    ★★★★½

  • Men

    ★★★★

  • Good Mourning

    ½

  • Senior Year

    ★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★½

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★½

  • Cheaper by the Dozen

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★★

  • Tall Girl 2

    ★★★★★

  • There's No End

    ★★★★★

  • Jackass Forever

  • Home Team

    ★★★

  • The Woman in the House Across the Street from the Girl in the Window

    ★★★½

  • Brazen

  • Hotel Transylvania: Transformania

    ★★½

  • The Tinder Swindler

  • Scream

    ★★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★½

  • 8-Bit Christmas

    ★★★½

  • Home Sweet Home Alone

    ★★★

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Love Hard

    ★★★

  • Red Notice

    ★★★

  • Eternals

    ★★★½

  • The Harder They Fall

    ★★★½

  • Maid

  • The Many Saints of Newark

  • Squid Game

    ★★★½

  • The Guilty

  • Dear Evan Hansen

    ★★

  • Halloween Kills

  • Dune

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • King Richard

    ★★★½

  • Malignant

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Old

    ★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • Fear Street: 1978

  • Black Widow

    ★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★★

  • Fear Street: 1994

  • Luca

    ★★★★

  • Loki

    ★½

  • In the Heights

    ★★★★½

  • Friends: The Reunion

    ★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • F9

    ★★★

  • Cruella

    ★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Mortal Kombat

    ★½

  • Save Ralph

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Willy's Wonderland

    ★★★