Sort by

ron has logged 68 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Lady Macbeth

Lady Macbeth

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Columbus

Columbus

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Bright

Bright

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Angels of Sex

Angels of Sex

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Batman: The Killing Joke

Batman: The Killing Joke

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Battle of the Sexes

Battle of the Sexes

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Thelma

Thelma

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Minority Report

Minority Report

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Beatriz at Dinner

Beatriz at Dinner

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Her

Her

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
Read the review Edit this entry  
28
This Is Where I Leave You

This Is Where I Leave You

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Love & Other Drugs

Love & Other Drugs

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Olaf's Frozen Adventure

Olaf's Frozen Adventure

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Mudbound

Mudbound

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Beach Rats

Beach Rats

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Justice League

Justice League

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Jigsaw

Jigsaw

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
BPM (Beats per Minute)

BPM (Beats per Minute)

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Death Note

Death Note

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
It

It

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Emoji Movie

The Emoji Movie

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Drive

Drive

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
As You Are

As You Are

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
The Mummy

The Mummy

2017
×
Read the review Edit this entry  
17
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
To the Bone

To the Bone

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
King Arthur: Legend of the Sword

King Arthur: Legend of the Sword

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The People vs. George Lucas

The People vs. George Lucas

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry