Sort by

ron has logged 200 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Hold the Dark

Hold the Dark

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Life Itself

Life Itself

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
31
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Sisters Brothers

The Sisters Brothers

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Age of Innocence

The Age of Innocence

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Manhunter

Manhunter

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
To Live and Die in L.A.

To Live and Die in L.A.

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Roma

Roma

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Burning

Burning

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Support the Girls

Support the Girls

2018
×
★★★★
Edit this entry  
08
Dredd

Dredd

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Mowgli: Legend of the Jungle

Mowgli: Legend of the Jungle

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Clovehitch Killer

The Clovehitch Killer

2018
×
Read the review Edit this entry  
03
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Rider

The Rider

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Mandy

Mandy

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Loving Vincent

Loving Vincent

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Stoker

Stoker

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Overlord

Overlord

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Outlaw King

Outlaw King

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Kin

Kin

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Cold War

Cold War

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Rashomon

Rashomon

1950
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
02
Papillon

Papillon

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
mid90s

mid90s

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Twelve Monkeys

Twelve Monkeys

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Teen Titans Go! To the Movies

Teen Titans Go! To the Movies

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Searching

Searching

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry