Sort by

ron has logged 13 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Red Sea Diving Resort

The Red Sea Diving Resort

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Secret Obsession

Secret Obsession

2019
×
Read the review Edit this entry  
25
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Badlands

Badlands

1973
×
★★★½
Edit this entry  
23
The New World

The New World

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Goonies

The Goonies

1985
×
★★★
Edit this entry  
06
Salò, or the 120 Days of Sodom

Salò, or the 120 Days of Sodom

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Hellboy

Hellboy

2019
×
Read the review Edit this entry  
03
Fantastic Four

Fantastic Four

2005
×
★½
Edit this entry  
03
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★★
Edit this entry  
02
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry