jeniffer has logged 73 entries for films during 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Why Him?

Why Him?

2016
×
★★
Edit this entry  
19
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Blair Witch

Blair Witch

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
War Dogs

War Dogs

2016
×
Edit this entry  
25
Sausage Party

Sausage Party

2016
×
Edit this entry  
24
Morgan

Morgan

2016
×
Edit this entry  
03
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
Read the review Edit this entry  
24
Lights Out

Lights Out

2016
×
Read the review Edit this entry  
24
Sing Street

Sing Street

2016
×
Edit this entry  
19
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Purge: Election Year

The Purge: Election Year

2016
×
Edit this entry  
10
Grease

Grease

1978
×
Read the review Edit this entry  
06
Nerve

Nerve

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Secret Life of Pets

The Secret Life of Pets

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The BFG

The BFG

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Buried

Buried

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Babygirl

Babygirl

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Piper

Piper

2016
×
Edit this entry  
14
Midnight Special

Midnight Special

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Finding Dory

Finding Dory

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Get a Job

Get a Job

2016
×
Read the review Edit this entry  
05
X-Men: Apocalypse

X-Men: Apocalypse

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Neighbors 2: Sorority Rising

Neighbors 2: Sorority Rising

2016
×
★★★½
Edit this entry  
27
Fight Club

Fight Club

1999
×
Edit this entry  
23
Alice Through the Looking Glass

Alice Through the Looking Glass

2016
×
Read the review Edit this entry  
19
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
Edit this entry  
18
Cinderella Man

Cinderella Man

2005
×
Edit this entry  
24
Lemonade

Lemonade

2016
×
Edit this entry  
22
The Jungle Book

The Jungle Book

2016
×
Edit this entry  
21
Green Room

Green Room

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
Read prior review Edit this entry  
20
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
Read the review Edit this entry  
17
50/50

50/50

2011
×
★★★½
Edit this entry  
15
Hush

Hush

2016
×
Edit this entry  
08
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
Read the review Edit this entry  
06
Hardcore Henry

Hardcore Henry

2015
×
Edit this entry  
04
The Lion King

The Lion King

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Alvin and the Chipmunks: The Road Chip

Alvin and the Chipmunks: The Road Chip

2015
×
Read the review Edit this entry  
09
10 Cloverfield Lane

10 Cloverfield Lane

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Grimsby

Grimsby

2016
×
Read the review Edit this entry  
05
The Danish Girl

The Danish Girl

2015
×
Edit this entry  
23
Triple 9

Triple 9

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Secret in Their Eyes

Secret in Their Eyes

2015
×
Edit this entry  
19
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
A Most Violent Year

A Most Violent Year

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Good Dinosaur

The Good Dinosaur

2015
×
Edit this entry