• Old

    ★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Oprah with Meghan and Harry: A CBS Primetime Special

  • Twittering Birds Never Fly: Don't Stay Gold

    ★★★★★

  • Marudase Kintarou

  • Yes, No, or Maybe Half?

    ★★★½

  • Fan Girl

    ★★★★½

  • You Animal! The Nimfa Dimaano Story

    ★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Samjin Company English Class

    ★★★½

  • Rebecca

    ★★

  • Over the Moon

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • The Stranger by the Shore

    ★★★

  • Arise

    ★★★

  • Under the Sun

    ★★★★

  • Living Things

    ★★★★½

  • One Cut of the Dead – Mission: Remote

  • Chanting the Passion

    ★★★

  • Mulan

  • Escape from Pretoria

    ★★★

  • The World's First Love: Proposal

  • Twittering Birds Never Fly: The Clouds Gather

    ★★★★★

  • Emma.

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★

  • To Calm the Pig Inside

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Write About Love

    ★★★½

  • Wind

  • Little Women

    ★★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • Aswang

  • Sumikko Gurashi: The Movie

    ★★★

  • Cleaners

    ★★★★

  • Tokwifi

    ★★★★

  • Excuse Me Miss, Miss, Miss

    ★★★½

  • Hoshino Gen Dome Tour

    ★★★★★

  • Gon, The Little Fox

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★★★

  • The Panti Sisters

    ★★½

  • National Theatre Live: Fleabag

  • The Girl from the Other Side

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Corpus Christi

  • Martin Eden

  • Joker

    ★★★

  • The Kingmaker

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • The Broken Vinyl Record

    ★★★★½

  • Float

  • Dance With Me

    ★★★★

  • Weathering with You

    ★★★½

  • The Lion King

    ★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Anna

  • Midsommar

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Always Be My Maybe

    ★★★

  • Murder Mystery

    ★★½

  • The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • The Slums

    ★★★½

  • Atlantics

    ★★★½

  • Rocketman

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Yesterday

    ★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★