Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Tom, Dick and Hairy

Tom, Dick and Hairy

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Don't Go Breaking My Heart 2

Don't Go Breaking My Heart 2

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
A Simple Life

A Simple Life

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Flowers of Shanghai

Flowers of Shanghai

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Don't Go Breaking My Heart

Don't Go Breaking My Heart

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Days of Being Dumb

The Days of Being Dumb

1992
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Blind Detective

Blind Detective

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Fat Choi Spirit

Fat Choi Spirit

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Conman

The Conman

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Three Summers

Three Summers

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Love on Delivery

Love on Delivery

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
War of the Underworld

War of the Underworld

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
My Lucky Star

My Lucky Star

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Love Unto Wastes

Love Unto Wastes

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Buenos Aires Zero Degree: The Making of Happy Together

Buenos Aires Zero Degree: The Making of Happy Together

1999
×
Read the review Edit this entry  
07
Happy Together

Happy Together

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Love Unto Wastes

Love Unto Wastes

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Europe Raiders

Europe Raiders

2018
×
Read the review Edit this entry  
26
Old

Old

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Cyclo

Cyclo

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Sound of Colors

Sound of Colors

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Doctor Mack

Doctor Mack

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Rurouni Kenshin Part III: The Legend Ends

Rurouni Kenshin Part III: The Legend Ends

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Healing Hearts

Healing Hearts

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Confession of Pain

Confession of Pain

2006
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
The Longest Nite

The Longest Nite

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Seoul Raiders

Seoul Raiders

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Tokyo Raiders

Tokyo Raiders

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Your Place or Mine!

Your Place or Mine!

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Your Place or Mine!

Your Place or Mine!

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Your Place or Mine!

Your Place or Mine!

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Fighting for Love

Fighting for Love

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Gorgeous

Gorgeous

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Hard Boiled

Hard Boiled

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Confession of Pain

Confession of Pain

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Confession of Pain

Confession of Pain

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Great Magician

The Great Magician

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Great Magician

The Great Magician

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Infernal Affairs

Infernal Affairs

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Cannibalistic Councillor

The Cannibalistic Councillor

2009
×
Edit this entry  
31
Panic Room

Panic Room

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Bride Wars

Bride Wars

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Perfect Man

The Perfect Man

2005
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Come With Me My Love

Come With Me My Love

1976
×
Read the review Edit this entry  
19
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Bar Boys

Bar Boys

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Us

Us

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Bliss

Bliss

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Flipped

Flipped

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry