Sort by

Dominique has logged 22 entries for films during 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★½
Edit this entry  
13
Hush

Hush

2016
×
★★★
Edit this entry  
13
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★½
Read other review Edit this entry  
04
The Skeleton Twins

The Skeleton Twins

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Tallulah

Tallulah

2016
×
★★★★
Edit this entry  
02
Spice World

Spice World

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Dan in Real Life

Dan in Real Life

2007
×
★★½
Edit this entry  
29
Cyberbully

Cyberbully

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
28
An Education

An Education

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Drive

Drive

2011
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
20
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Edit this entry  
10
Ex Machina

Ex Machina

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
09
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Stoker

Stoker

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Her

Her

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
25
The Voices

The Voices

2014
×
★★★
Edit this entry  
19
Short Term 12

Short Term 12

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
12
The Duke of Burgundy

The Duke of Burgundy

2014
×
★★★
Edit this entry  
08
Chalet Girl

Chalet Girl

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Side Effects

Side Effects

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry