Sort by

dom has logged 37 entries for films during June 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Blood of a Poet

The Blood of a Poet

1932
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Earth vs. the Flying Saucers

Earth vs. the Flying Saucers

1956
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Loki

Loki

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Election

Election

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
About Time

About Time

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Loki

Loki

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Garden State

Garden State

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Salò, or the 120 Days of Sodom

Salò, or the 120 Days of Sodom

1975
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Onward

Onward

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Finding Dory

Finding Dory

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Loki

Loki

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Coco

Coco

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Hotarubi no Mori e

Hotarubi no Mori e

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Angst

Angst

1983
×
Read the review Edit this entry  
13
Cars 3

Cars 3

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
Edit this entry  
09
Loki

Loki

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Friends: The Reunion

Friends: The Reunion

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Duck Soup

Duck Soup

1933
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Blackmail

Blackmail

1929
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Cruella

Cruella

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★
Edit this entry  
03
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry